علت صدای آلارم یا بوق در یخچال فریزر

 

گاهی ممکن است تا با انواع صدای آلارم یا بوق در روند کارکرد یخچال فریزر و یا ساید خود مواجه شویم که این صدا می تواند دلایل و عوامل گوناگونی را شامل شود و عدم توجه به آن و رفع آن شاید موجب به وجود آمدن انواع خرابی های بعدی و هزینه آفرینی برای کاربران باشد، در ادامه این مطلب به برسی عوامل متعدد بروز انواع آلارم و هشدار که ممکن است در دستگاه یخچال فریزر و یا ساید به وجود بیاید خواهیم پرداخت تا با اطلاعات هرچه بیشتر به هنگام مواجهه با این نوع از اختلال به برسی و رفع آن بپردازیم، با تعمیرگشت همراه باشید.

 

عوامل به وجود آمدن صدا بوق یا آلارم
دلایل متعددی می تواند موجب بروز صدای بوق و یا انواع آلارم در یخچال فریزر باشد که از مهمترین آن ها می توان به کارکرد فرسایشی دستگاه اشاره نمود، این نوع از کارکرد که به دلیل عدم استفاده صحیح از دستگاه و یا خرابی بخش از آن به وجود خواهد آمد موجب بروز هشدار و آلارم در دستگاه شده و ممکن است تا اختلالات بعدی را نیز به همراه خود داشته باشد، در ادامه به رایج ترین آن ها اشاره خواهیم نمود.

 

باز ماندن بیش از اندازه درب دستگاه
گاهی ممکن است تا با باز نگاه داشتن بیش از حد درب یخچال فریزر شاهد بروز صدای آلارم در دستگاه خود باشیم که علت آن هدر رفتن سرمای تولیدی دستگاه به منظور خنک سازی فضای داخلی خواهد بود، در این مواقع موتور دستگاه به جهت تولید سرمای بیشتر برای رساندن سرمای محیط داخلی یخچال به میزان استاندارد بیشتر کار خواهد نمود و همین امر در بلند مدت موجب فشار آمدن به موتور دستگاه و اختلال در بخش کمپرسور خواهد شد، همواره می بایست دقت داشته باشید تا در هنگام باز نمودن درب یخچال فریزر، در کوتاهترین زمان ممکن مواد غذایی مورد نظر خود را درون دستگاه قرار دهید یا از آن استخراج کنید و از بسته شدن درب دستگاه اطمینان حاصل کنید.

 

باز شدن درب دستگاه به صورت ناگهانی
بروز انواع اختلالات درب یخچال فریزر می تواند موجب باز شدن درب دستگاه به طور ناگهانی باشد، همچنین قرار دادن مواد غذایی مورد نظر بیش از حجم استاندارد نیز می تواند به درب دستگاه فشار بیاورد و در نهایت درب یخچال فریزر را باز کند و ما با صدای آلار و یا بوغ در یخچال فریزر و ساید خود مواجه شویم، همواره دقت داشته باشید تا در هنگام قرار دهی انواع اقلام خوراکی و مواد غذایی در داخل یخچال فریزر خود به حجم استاندارد دستگاه و فضای خالی توجه داشته باشید.

 

خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر
بروز هرگونه اختلال در نوار دور درب یخچال های فریزر موجب عدم بسته شدن صحیح درب دستگاه و اطلاف سرمایش تولیدی توسط موتور برای خنک سازی فضای داخلی یخچال فریزر خواهد شد، همواره به منظور بازدهی هرچه بیشتر دستگاه و جلوگیری از بروز انواع فشار های ناشی از این اختلال به موتور دستگاه از سلامت لاستیک و نوار دور درب یخچال فریزر و ساید خود اطمینان حاصل کنید.

 

خرابی برد یخچال فریزر و ساید
در برخی از مواقع عواملی همچون بروز انواع خرابی و اختلالات در برد اصلی می تواند موجب به وجود آمد صدای بوق و یا آلارم در یخچال فریزر باشد، در هنگام شنیدن صدا آلار از دستگاه خود پس از برسی و اطمینان حاصل نمودن از صحت مباحث ذکر شده و در صورت آن که صدای آلارم همچنان ادامه داشت یکی از دلایل رایج این اختلال می تواند خرابی برد دستگاه باشد.

 

خرابی موتور یخچال فریزر و ساید
ضعیف شدن و یا بروز انواع اختلال و خرابی در موتور دستگاه که در نهایت منجربه اختلال در فرایند کارکرد استاندارد دستگاه خواهد شد می تواند باعث ایجاد صدای بوق و آلارم در انواع یخچال فریزر و ساید به شمار بیاید، از اصلی ترین عوامل بروز این دسته از خرابی ها عدم توجه به قرارگیری حجم استانداردی از مواد خوراکی در داخل دستگاه، باز ماندن بیش از حد درب دستگاه و همچنین خرابی نوار دور درب یخچال فریزر خواهد بود.

 

انواع اختلالات داخلی
علاوه بر عوامل ذکر شده انواع خرابی و اختلال در بخشهای مختلف یخچال های فریزر می تواند موجب بروز صدای بوق و آلارم در دستگاه باشد که این نوع از اختلالات نیازی به برسی های تخصصی و کارشناس متخصص تعمیر خواهد داشت.

 

تعمیرات فوق تخصصی انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید

 

برسی، عیب یابی و رفع عیب تخصصی
دقت داشته باشید تا در هنگام مواجهه با انواع صدای آلارم و بوق در یخچال فریزر و ساید خود پس از اطمیانان حاصل نمودن از بسته شدن صحیح دستگاه و در صورت ادامه دار بودن آلارم با مراکز نمایندگی مجاز تعمیرات تخصصی یخچال فریزر و ساید تعمیرگشت تماس حاصل کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به منظور برسی اصولی و عیب یابی  دقیق و رفع ایراد پیش رو به طور صحیح از طریق مرکز برای شما کارشناس اعزام گردد.

 

منبع : تعمیرگشت

جست و جو

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش